چه مقدار ضد آفتاب بزنیم؟

امتیاز دهید

به طور کلی، برای محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر خورشید، توصیه می شود که از ضد آفتاب هایی با SPF حداقل ۳۰ و محافظت در برابر طیف گسترده ای از اشعه های UVA و UVB استفاده کنید.

SPF یا فاکتور حفاظت از خورشید، نشان دهنده ی میزان محافظت ضد آفتاب در برابر اشعه UVB است که مسئول آفتاب سوختگی و سرطان پوست هستند.

به عنوان مثال، یک ضد آفتاب با SPF 30 به معنای این است که پوست شما ۳۰ برابر بیشتر نسبت به بدون ضد آفتاب، در برابر اشعه UVB مقاوم است.

اما چقدر ضد آفتاب باید بزنید؟

به طور متوسط، برای پوشش کامل صورت و گردن، حدود نصف قاشق چایخوری (۲.۵ میلی لیتر) ضد آفتاب لازم است. برای تمام بدن، حدود دو قاشق غذاخوری (۳۰ میلی لیتر) ضد آفتاب کافی است. البته این مقادیر به نوع و بافت ضد آفتاب هم بستگی دارند.

برخی از ضد آفتاب ها چگال تر و سنگین تر هستند و نیاز به حجم کم تری دارند. به همین دلیل، به جای شمارش قاشق ها، روش دو انگشت را پیشنهاد می کنم. این روش به این صورت است که شما دو خط کامل از ضد آفتاب را روی هر دو انگشت خود (به جز شصت) مالیده و سپس به صورت خود پخش کنید. همچنین باید دقت کنید که تمام قسمت های پوست خود را با ضد آفتاب پوشانید، به ویژه لب ها، بینی، گوش ها، گردن، دست ها و پاها.

ضدافتاب را حداقل ۱۵ دقیقه قبل از خروج از خانه و قبل از تماس با خورشید بزنید همچنین در صورت عرق کردن، شستشو، شنا یا خشک شدن حوله، باید هر دو ساعت یک بار ضد آفتاب را تجدید کنید

قیمت ضد آفتاب اون

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

احتمالا این مقالات هم برای شما جذاب باشد