چگونه دکلره کنیم که مو نسوزد؟

امتیاز دهید

دکلره کردن مو یکی از روش‌های رایج برای بی‌رنگ کردن موها و رساندن آن‌ها به پایه بلوند است. اما این کار ممکن است باعث آسیب شدید، خشکی بیش از حد و حتی سوختن مو شود.

برای جلوگیری از این مشکلات، باید به چند نکته توجه کنید:

  • انتخاب پودر دکلره مناسب برای نوع مو:

پودر دکلره در سه نوع آبی، سفید و دکو کرم در بازار موجود است که هرکدام از آن‌ها کارایی متفاوتی دارند. پودر دکلره آبی قوی‌تر از پودر دکلره سفید بوده و برای موهای سالم و ضخیم استفاده می‌شود. پودر دکلره سفید ضعیف‌تر از پودر دکلره آبی بوده و برای موهای روشن و نازک یا رنگ شده استفاده می‌شود. دکو کرم یا دکلره‌های کرمی نرم‌تر از پودر دکلره هستند و برای موهای خشک و آسیب دیده مناسب‌ترند. 

  • انتخاب اکسیدان مناسب برای درجه روشنی مورد نظر:

اکسیدان یا هیدروژن پراکسید ماده‌ای است که با پودر دکلره ترکیب شده و موجب از بین رفتن رنگدانه‌های طبیعی مو می‌شود. اکسیدان‌ها در درصدهای مختلفی موجود هستند که هرچه بالاتر باشند، قوی‌تر و سریع‌تر عمل می‌کنند. اما همچنین ممکن است باعث خشکی و سوختگی مو شوند. برای اینکه بدانید چه درصد اکسیدان باید با پودر دکلره مخلوط کنید، باید به پایه رنگ موی فعلی و مورد نظر خود توجه کنید. برای مثال، اگر موهای شما مشکی هستند و می‌خواهید به رنگ بلوند روشن برسید، باید از اکسیدان ۱۲ درصد استفاده کنید. اما اگر موهای شما قهوه‌ای هستند و می‌خواهید به رنگ بلوند متوسط برسید، باید از اکسیدان ۹ درصد استفاده کنید.

  • تنظیم زمان ماندن دکلره بر روی مو:

یکی از نکات مهم در دکلره کردن مو زمان ماندن دکلره بر مو است. اگر دکلره بیش از زمان مناسب بر مو بماند قطعا مو خواهد سوخت. برای همین پس از گذاشتن ترکیب دکلره و اکسیدان باید به طور مرتب موی خود را بررسی کنید. زمانی که به درجه روشنی مورد نظر رسیدید به سرعت مو را شست و شو دهید. برای تعیین زمان ماندن دکلره بر روی مو باید به پایه رنگ موی فعلی و مورد نظر خود توجه کنید.

برای مثال، اگر موهای شما مشکی هستند و می‌خواهید به رنگ بلوند روشن برسید، باید دکلره را حداکثر ۳۵ دقیقه روی مو نگه دارید. اما اگر موهای شما قهوه‌ای هستند و می‌خواهید به رنگ بلوند متوسط برسید، باید دکلره را حداکثر ۲۵ دقیقه روی مو نگه دارید.

  • مراقبت از موهای دکلره شده:

پس از دکلره کردن مو، باید به موهای خود مراقبت ویژه‌ای انجام دهید. زیرا موهای دکلره شده خشک، ضعیف و شکننده هستند و نیاز به تغذیه و ترمیم دارند. برای این منظور باید از شامپو، ماسک و نرم‌کننده‌های مخصوص موهای دکلره شده استفاده کنید. همچنین باید از اتو، سشوار و مواد شیمیایی دیگر بر روی موهای خود خودداری کنید.

پودر دکلره مو

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

زیباما

فروشگاه اینترنتی آرایشی، بهداشتی، مراقبتی، عطر

بیشتر خوانده شده امروز

دسترسی های بیشتر

احتمالا این مقالات هم برای شما جذاب باشد