چه اکسیدانی برای چه رنگ مویی مناسب است؟

۴.۵/۵ - (۱۱ امتیاز)


اکسیدان مناسب رنگ مو

چه اکسیدانی برای چه رنگ مویی مناسب است؟

اکسیدان ۳% یا نمره نیم یا ولویم ۱۰

اکسیدان ۳% نیز برای مش و هایلایت و به دلیل ضعیف بودن برای رنگ ابرو نیز استفاده می شود.

 

اکسیدان ۶% یا نمره ۱ یا ولویم ۲۰

به صورت کلی از اکسیدان ۶% برای افرادی که موهای سفید داشته و شماره رنگ انتخابی این افراد باید بین پایه ۱ تا ۵ باشد، استفاده می شود، دلیل استفاده از این اکسیدان، این است که موهای سفید رنگ پذیری سخت تری نسبت به موهای دیگر داشته و به همین خاطر باید از اکسیدان ۶% و زمان طولانی تری استفاده کنید.

 

اکسیدان ۹% یا نمره ۲ یا ولویم ۳۰

از اکسیدان ۹% متوسط ترین شماره اکسیدان بوده و برای پایه رنگ های بین ۴ تا ۹ استفاده می شود.

 

اکسیدان ۱۲% یا نمره ۳ یا ولویم ۴۰

اکسیدان ۱۲% هم برای دکلره کردن موها و رنگ های روشن و خیلی روشن استفاده می شود، مدت زمان واکنش این اکسیدان خیلی کمتر بوده و نباید مدت زمان طولانی روی سر بماند.

 

 

در بین انواع اکسیدان، اکسیدان های ضدقرمزی و گیاهی و ضدزردی و نارنجی نیز وجود دارد که با توجه به اسامی آنها، کاربرد مشخصی دارند.

 

خرید انواع اکسیدان

 


اکسیدان مناسب موهایی که سفید دارند چیست؟

به دلیل اینکه رنگ پذیری موهای سفید به کندی صورت می گیرد، می بایست از اکسیدان ۶% استفاده کنید تا در مدت زمان طولانی تری که ترکیب رنگ و اکسیدان روی موها قرار دارد، رنگ پذیری موی سفید انجام شود و موها به رنگ دلخواه و انتخابی نزدیک شود. به دلیل ضعیف تر بودن این اکسیدان، در این مدت آسیب کمتری به موها وارد می شود.

پایه رنگ مو انتخابی می بایست بین ۱ تا ۵ باشد و خارج از این بازه، رنگ پذیری خوبی نخواهد داشت.

دقت کنید که نسبت ترکیب رنگ و اکسیدان را رعایت کنید که در ادامه توضیح داده شده است.


 

نحوه استفاده از اکسیدان برای رنگ مو بدون آمونیاک چگونه است؟

به دلیل اینکه رنگ مو بدون آمونیاک قدرت رنگ دهی کمتری به موها دارید، می بایست موها را آماده رنگ پذیری کنید، پیش از اینکه از رنگ مو و اکسیدان بر روی موها استفاده کنید، بهتر است با اکسیدان ۶% و یا حتی ۳% به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روی موها به صورت تنها ریخته و ماساز دهید تا پیگمنت های رنگی مو با شده و اماده پذیرش رنگ شوند، سپس رنگ مو اکسیدان را مخلوط کرده به موها بزنید.

در صورتی که موی سفید دارید، حتما اکسیدان خالی را بر روی موها بزنید، چون موی سفید اگر چه به صورت ظاهری شبیه به موی دکلره شده است، ولی رنگ پذیری بسیار سختی دارد و به سادگی رنگ نخواهد شد.

 


اگر اکسیدان رنگ زیاد باشد چه میشود؟ روشن تر یا تیره تر؟

به صورت کلی باید طبق فرمول روی درج شده روی رنگ مو، اکسیدان ترکیب شود و در صورت افزایش مقدار اکسیدان، باعث آسیب به موها می شود. ولی اگر به هر دقیقی قصد اینکار را دارید، نتیجه روشن تر شدن مو نسبت به شماره رنگ انتخابی است.

 


نحوه روشن کردن مو با اکسیدان خالی

استفاده از اکسیدان خالی روی موها باعث آسیب شده و اشتباه است. در صورتی که قصد استفاده از اکسیدان خالی روی موها دارید، اطلاع داشته باشید که موها به رنگ نارنجی تغییر خواهد کرد.

 


اکسیدان برای موهای سفید

رنگ مو چند دقیقه باید روی سر بماند ؟

برای رنگ کردن موها باید حداقل به مدت ۴۵ دقیقه، زمان گذاشته شود.

به صورت کلی زمانی که باید رمخلوط رنگ مو و اکسیدان روی موها بماند بستگی به رنگ و اکسیدان دارد، اگر اکسیدان نمره ۲ باشد، زمان ۴۵ دقیقه مناسب است و اگر اکسیدان ۶% استفاده می کنید، زمانی که باید رنگ مو روی سر بماند به ۵۵ دقیقه تا ۱ ساعت افزایش می یابد.

در مورد اکسیدان نمره ۳، که معمولا برای دکلره استفاده  می شود، زمان روی نیم ساعت باشد تا از آسیب به پوست و موها جلوگیری شود.

 

فاکتور دیگر مرتبط به زمان، جنس مو و برند رنگ مویی که استفاده می کنید نیز است که موارد اعلام شده به صورت کلی می باشد.

 


مقدار اکسیدان برای هر رنگ

مقدار اکسیدان در رنگ مو چقدر باید باشد؟

برای مخلوط کردن اکسیدان با رنگ مو حتما می بایست، فرمول روی بسته بندی رنگ مو را چک کنید. نسبت های مختلفی برای ترکیب اکسیدان با رنگ مو وجود دارد و روی بسته بندی علامتی مشابه با ۱+۱.۵ خواهید دید که به معنی این است که به هر مقدار رنگ مو، یک برابر و نیم اکسیدان باید مخلوط کنید.

به طور مثال: برای یک تیوپ ۱۰۰ میل رنگ مو می بایست ۱۵۰ میل اکسیدان مخلوط کنید.

نکته: در صورتی که از اکسیدان همان برند رنگ استفاده کنید، نسبت ترکیب رعایت می شود و می توانید از اکسیدان همان برند استفاده کنید.

 


 

خرید اکسیدان

 

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

عالی بود این اطلاعات

زیباما

فروشگاه اینترنتی آرایشی، بهداشتی، مراقبتی، عطر

بیشتر خوانده شده امروز

دسترسی های بیشتر

احتمالا این مقالات هم برای شما جذاب باشد