نحوه استعلام تاریخ انقضای محصولات بهداشتی

امتیاز دهید

برای تشخیص تاریخ انقضای محصولات بهداشتی، شما می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

  • مشاهده تاریخ انقضای درج شده بر روی بسته بندی. اگر روی بسته بندی محصول، تاریخ انقضا نوشته شده باشد، شما می‌توانید با مقایسه آن با تاریخ جاری، بفهمید که آیا محصول هنوز قابل استفاده است یا خیر.
  • توجه به اعداد و نشانه‌های درج شده بر روی بسته بندی. برخی محصولات دارای اعداد و نشانه‌هایی هستند که به ماه و سال تولید یا انقضا اشاره می‌کنند. با بررسی این نشانگرها و مقایسه آن‌ها با تاریخ جاری، شما می‌توانید تاریخ انقضا تقریبی محصول را برآورد کنید.
  • استفاده از وب سایت‌های ارائه دهنده اطلاعات محصولات آرایشی و بهداشتی خارجی. برای بررسی تاریخ تولید، انقضاء و اصالت محصولات خارجی، شما می‌توانید با وارد کردن کد محصول (Batch Code) و نام شرکت تولیدکننده در سایت‌های معتبر مثل Checkexp، Checkcosmetic، Checkfresh و Cosmetic، از تاریخ تولید، انقضاء و عمر محصول خریداری شده بر اساس ماه و روز مطلع شوید.
  • بررسی تغییرات ظاهری محصول. گاهی اوقات، حتی اگر تاریخ انقضا گذشته نباشد، ممکن است محصول به دلایل دیگر خراب شده باشد. برای تشخیص این خراب شدگی، شما می‌توانید به رنگ، بو، بافت و حالت فیزیکی محصول دقت کنید. اگر تغییرات منفی چشمگیر چشمگیر در ظاهر چشمگیر در ظاهر چشمگیر در ظاهر چشمگیر در ظاهر چشمگیر در ظاهر چشمگیر در ظاهر محصول دیدید، بهتر است آن را دور بیندازید
  • توجه به دستورالعمل‌های موجود بر روی بسته بندی. بعضی از محصولات دارای دستورالعمل‌های خاص دربارۀ نحوۀ نگهداری و مصرف آن‌ها هستند. با رعایت این دستورالعمل‌ها، شما می‌توانید از خراب شدن زودرس محصولات جلوگیری کنید و عمر آن‌ها را افزایش دهید.

خرید لوازم آرایش

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

زیباما

فروشگاه اینترنتی آرایشی، بهداشتی، مراقبتی، عطر

بیشتر خوانده شده امروز

دسترسی های بیشتر

احتمالا این مقالات هم برای شما جذاب باشد