روش استفاده از پودر دکلره

امتیاز دهید

پودر دکلره یک ماده شیمیایی است که برای روشن کردن موهای بدن و صورت استفاده می شود. برای استفاده از پودر دکلره، باید چند مرحله را طی کنید:

  • ابتدا پوست خود را تمیز کنید و از هر گونه چربی، کرم، آرایش و آلودگی پاک کنید.
  • سپس پودر دکلره را با اکسیدان (مایع فعال کننده) به نسبت مناسب مخلوط کنید. معمولا برای هر یک واحد پودر دکلره، دو واحد اکسیدان ۶ یا ۹ درصد لازم است. این مواد را در یک ظرف پلاستیکی یا شیشه ای غیر فلزی با قلم موی مخصوص رنگ مو مخلوط کنید.
  • قبل از استفاده از پودر دکلره، باید یک تست حساسیت انجام دهید. برای این کار، مقدار کمی از مخلوط را بر روی بخش کوچکی از پوست داخل آرنج یا پشت گوش خود بمالید و ۱۰ دقیقه صبر کنید. اگر پس از شستشوی محل، علائمی از قرمزی، خارش، سوزش یا تورم دیده شد، از استفاده از پودر دکلره خودداری کنید.
  • اگر تست حساسیت مثبت بود، می توانید پودر دکلره را بر روی موهای مورد نظر خود بمالید. با استفاده از قلم مو، مخلوط را به صورت یکنواخت بر روی موها پخش کنید و مطمئن شوید که تمام موها را پوشانده اید.
  • مدت زمان مورد نیاز برای دکلره کردن موها بستگی به رنگ موهای اولیه و درجه روشنی مورد نظر شما دارد. معمولا بین ۱۰ تا ۳۰ دقیقه زمان لازم است. برای بررسی نتیجه، می توانید یک موی کوچک را از مخلوط بشویید و رنگ آن را ببینید. اگر رنگ مورد نظر شما حاصل نشد، مخلوط را دوباره بر روی مو بمالید و چند دقیقه دیگر صبر کنید.
  • پس از رسیدن به رنگ مورد نظر، مخلوط را با آب گرم از روی موها بشویید و خشک کنید. اگر می خواهید موهای خود را رنگ کنید، باید ۲۴ ساعت بعد از دکلره کردن اقدام کنید.
  • پس از دکلره کردن موها، باید به مراقبت از پوست و موهای خود اهمیت دهید. از محصولات مرطوب کننده و ضد آفتاب برای پوست خود استفاده کنید و از شامپو، ماسک و نرم کننده های مناسب برای موهای خود بهره بگیرید.

قیمت پودر دکلره آوایی

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

زیباما

فروشگاه اینترنتی آرایشی، بهداشتی، مراقبتی، عطر

بیشتر خوانده شده امروز

دسترسی های بیشتر

احتمالا این مقالات هم برای شما جذاب باشد