طرز استفاده از پودر دکلره سبز

امتیاز دهید

پودر دکلره سبز یکی از انواع پودر دکلره رنگی است که برای خنثی کردن قرمزی موها استفاده می‌شود. این پودر باعث می‌شود که موهای شما رنگ زیتونی یا سبزه خاکستری بگیرند.

برای استفاده از پودر دکلره سبز، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • ابتدا موهای خود را آماده کنید. اگر موهای شما رنگ شده یا آسیب دیده هستند، بهتر است قبل از دکلره کردن آن‌ها را تقویت و تغذیه کنید. همچنین از اتو و سشوار کشیدن موها خودداری کنید. از شامپو و محصولاتی که حاوی سولفات و الکل هستند نیز استفاده نکنید.
  • سپس پودر دکلره سبز را با اکسیدان مخصوص آن مخلوط کنید. نسبت مخلوط را بر اساس دستورالعمل بسته‌بندی پودر دکلره تعیین کنید. معمولا نسبت ۱ به ۲ یا ۱ به ۳ بین پودر و اکسیدان مناسب است. مخلوط را با یک قاشق چوبی یا پلاستیکی هم بزنید تا حباب نزند.
  • بعد از آن مخلوط را روی موهای خود بمالید. از یک برس یا یک قلم موی بزرگ برای این کار استفاده کنید. از ریشه موها شروع کنید و به سمت نوک‌ها پیش بروید. موهای خود را به قسمت‌های کوچک تقسیم کنید و مخلوط را به طور یکنواخت روی هر قسمت بمالید. از مالیدن مخلوط روی پوست سر خودداری کنید.
  • سر خود را با یک کلاه حمام یا یک کیسه پلاستیکی بپوشانید. این کار باعث می‌شود که حرارت درون کلاه حمام بماند و دکلره کردن موها را تسریع کند. همچنین از تماس مخلوط با لباس‌ها و محیط اطراف جلوگیری می‌کند.
  • موهای خود را برای مدت معینی نگه دارید. زمان مورد نیاز برای دکلره کردن موها بستگی به رنگ اولیه و ضخامت موهای شما دارد. معمولا بین ۱۵ تا ۴۵ دقیقه زمان لازم است. اگر می‌خواهید موهای خود را به رنگ زیتونی تیره دکلره کنید، کمتر از ۱۵ دقیقه موهای خود را نگه دارید. اگر می‌خواهید موهای خود را به رنگ سبزه خاکستری دکلره کنید، بیشتر از ۳۰ دقیقه موهای خود را نگه دارید. اما از گذشتن از ۴۵ دقیقه خودداری کنید زیرا ممکن است موهای شما آسیب ببینند یا رنگ نامطلوبی بگیرند.
  • در نهایت موهای خود را با آب ولرم بشویید. از شامپو یا نرم‌کننده استفاده نکنید. آب را روی موهای خود بریزید تا مخلوط دکلره کاملا از موها بیرون برود. آب را تغییر رنگ دهید تا آب شفاف شود. موهای خود را با یک حوله خشک کنید و از سشوار استفاده نکنید.

پودر دکلره سبز

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

احتمالا این مقالات هم برای شما جذاب باشد