آیا رنگ مو ضرر دارد؟

امتیاز دهید

رنگ مو به خودی خود مضر نیست، اما برخی از مواد شیمیایی مورد استفاده در رنگ مو در صورت استفاده نادرست یا بیش از حد می‌توانند به طور بالقوه برای سلامتی مضر باشند. برخی از عوارض رایج رنگ مو عبارتند از:

  • ایجاد حساسیت و آلرژی: برخی از مواد شیمیایی موجود در رنگ مو ممکن است باعث تحریک پوست، واکنش‌های آلرژیک و حتی در موارد نادر افزایش خطر ابتلا به سرطان‌های خاص شود.
  • راش (ضایعه پوستی): راش نیز ممکن است در محلی ایجاد شود که رنگ اعمال شده است. بعد از مشاهده این ضایعات باید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید
  • سرطان: تحقیقات نشان داده‌اند که برخی از مواد شیمیایی مثل پارافنیلن دی‌آمین (PPD) یا رزورسینول می‌توانند به سلول‌های DNA آسیب رسانده و باعث سرطان شوند.
  • آسم: آرایشگران و استایلیست‌های مو که دائما با رنگ مو سروکار دارند، بیشتر در خطر ابتلا به آسم هستند. این آسم نتیجه قرار گرفتن در معرض PPD هایی است که در رنگ مو وجود دارد.
  • شکستگی و خشک شدن مو: رنگ کردن مو باعث از بین رفتن رطوبت و پروتئین طبیعی مو می‌شود و همین امر باعث شکستگی، خشک شدن و کاهش درخشندگی مو خواهد شد.

برای جلوگیری از عوارض رنگ کردن مو، بهتر است قبل از استفاده از رنگ، تست حساسیت را انجام دهید. همچنین توصیه می‌شود که فاصله‌های مناسب بین هر بار رنگ کردن را رعایت کنید و از رنگ‌های با کیفیت و تایید شده استفاده کنید. در صورت بروز هر گونه عارضه، سریعا به پزشک چیره دست خود مراجعه کنید.

رنگ موی دوماسی

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

زیباما

فروشگاه اینترنتی آرایشی، بهداشتی، مراقبتی، عطر

بیشتر خوانده شده امروز

دسترسی های بیشتر

احتمالا این مقالات هم برای شما جذاب باشد