دهانشویه بهتر است یا مسواک ؟

۵/۵ - (۴ امتیاز)

به طور کلی، دهانشویه یک مکمل برای مسواک زدن است و نمی‌تواند جایگزین آن شود. دلیل این است که دهانشویه تنها می‌تواند باکتری‌ها را از سطح دندان‌ها و لثه‌ها بکشد، اما نمی‌تواند پلاک و تارتار را از بین ببرد. پلاک و تارتار فقط با حرکت فیزیکی مسواک یا نخ دندان قابل حذف هستند. اگر پلاک و تارتار را بردارید، خطر ابتلا به پوسیدگی دندان و بیماری لثه را کاهش می‌دهید.

با این حال، دهانشویه همچنین مزایای خود را دارد.

دهانشویه می‌تواند به شما در خنک کردن و خوشبو کردن دهان، تقویت آبلورید دندان، کاهش التهاب لثه، جلوگیری از خشکی دهان و درمان قارچ دهان کمک کند. البته بستگی به نوع و ترکیبات دهانشویه دارد که چقدر اثربخش باشد.

پس چگونه باید از دهانشویه استفاده کنید؟

زمان و روش استفاده از دهانشویه ممکن است بستگی به نظرات مختلف و توصیات سازنده آن داشته باشد.

بعضی منابع توصیه می‌کنند که قبل از مسواک زدن از دهانشویه استفاده کنید تا باکتری‌های روی سطح دندان‌ها را کم کنید و خمیر دندان را بهتر جذب شود. بعضی منابع توصیه می‌کنند که بعد از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن از دهانشوای استفاده کنید تا باقیمانده پلاک و خمیر دندان را شستشو داده و فلوراید را در سطح دندان‌ ها حفظ کنید.

بعضی منابع هم توصیۀ می کننده که ازشستن  دهان و دندان پس از مسواک زدن خودداری کنید، زیرا ممکن است باعث از بین رفتن فلوراید خمیر دندان شود. در عوض، توصیه می‌کنند که از دهانشویه در زمان دیگری از روز است

دهانشویه اورال بی

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

زیباما

فروشگاه اینترنتی آرایشی، بهداشتی، مراقبتی، عطر

بیشتر خوانده شده امروز

دسترسی های بیشتر

احتمالا این مقالات هم برای شما جذاب باشد