اکسیدان خالی روی مو چه رنگی می شود؟

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)

بسته به نوع مو و میزان اکسیدان مورد استفاده، رنگ مو ممکن است متفاوت باشد. اکسیدان خالی روی مو، به عنوان یکی از مواد اصلی رنگ مو، برای تغییر رنگ مو به کار می‌رود. در واقع، اکسیدان خالص، بدون هیچ گونه رنگ، به همراه رنگ مورد نظر شما ترکیب شده و باعث تغییر رنگ مو می‌شود.

 

آیا اکسیدان خالص برای سلامت مو ضرر دارد؟

بله، اکسیدان خالص می‌تواند برای سلامت مو ضرر داشته باشد. اکسیدان خالص یک عامل اکسید کننده قوی است که باعث می‌شود رنگدانه‌های مو تغییر کنند و رنگ مو روشن‌تر شود. اما اگر از اکسیدان خالص به صورت نادرست و بی‌رویه استفاده کنید، ممکن است به بافت داخلی مو آسیب وارد کنید و باعث شکستگی، خشکی، سوختگی و ضعیف شدن مو شوید.

برای جلوگیری از این عوارض، باید نکات زیر را رعایت کنید:

  • از اکسیدان خالص با درصد مناسب برای نوع و رنگ مو خود استفاده کنید. هر چه درصد اکسیدان بالاتر باشد، قدرت روشن کنندگی و آسیب آن بیشتر است.
  • از ترکیب اکسیدان خالص با رنگ مو یا پودر دکلره به نسبت صحیح پیروی کنید. معمولا نسبت اکسیدان به رنگ مو ۱ به ۱ یا ۱ به ۱/۵ است.
  • از مدت زمان مناسب برای نگه داشتن اکسیدان خالص روی مو پیروی کنید. بسته به نوع و جنس مو، زمان مورد نظر متفاوت است. به طور کلی توصیه می‌شود اکسیدان خالص را بیش از ۳۰ دقیقه روی مو باقی نگذارید.
  • پس از شستشوی مو با آب و شامپو، حتما از یک نرم‌کننده یا ماسک تغذیه کننده برای مرطوب سازی و تقویت مو استفاده کنید.

قیمت اکسیدان مارال

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

زیباما

فروشگاه اینترنتی آرایشی، بهداشتی، مراقبتی، عطر

بیشتر خوانده شده امروز

دسترسی های بیشتر

احتمالا این مقالات هم برای شما جذاب باشد