اکسیدان خالی روی موی دکلره شده چکار میکند؟

۵/۵ - (۱ امتیاز)

اکسیدان یک ماده شیمیایی است که برای روشن کردن موها استفاده می‌شود. اگر اکسیدان را به تنهایی بعد استفاده از مواد دکلره به مو بزنید، ممکن است رنگ موها را تغییر دهد و یا روشن‌تر کند. اما این کار ممکن است به موها آسیب بزند و آن‌ها را خشک و شکننده کند. بهتر است قبل از استفاده از اکسیدان بدون رنگ روی مو ، با یک متخصص مشورت کنید.

برای رسیدن به رنگ دقیق مورد نظر خود با اکسیدان ، باید چند نکته را در نظر داشته باشید:

  • اول این که باید بدانید که اکسیدان  یک ماده شیمیایی است که با باز کردن تارهای مو، آن‌ها را روشن‌تر می‌کند. این عمل باعث می‌شود که موها آسیب ببینند و خشک و شکننده شوند. پس بهتر است قبل از استفاده از اکسیدان تنها ، موهای خود را با محصولات مرطوب کننده و تقویت کننده درمان کنید و بعد از روشن کردن، رنگ محافظ روی آن‌ها بزنید.
  • دوم این که باید بدانید که اکسیدان  در درصدهای مختلفی وجود دارد و هر چه درصد بالاتر باشد، قدرت روشن کردن بیشتر است. اما همچنین خطر آسیب دیدگی مو نیز بالاتر است. پس بهتر است درصد مناسب اکسیدان را با توجه به پایه رنگ مو و رنگ مورد نظر خود انتخاب کنید. به طور کلی، اکسیدان ۳٪ برای روشن کردن موهای سفید یا خیلی روشن، اکسیدان ۶٪ برای روشن کردن موهای قهوه‌ای یا تیره، اکسیدان ۹٪ برای روشن کردن موهای سیاه یا تیره‌تر و اکسیدان ۱۲٪ برای دکلره قوی مناسب هستند.
  • سوم این که باید بدانید که زمان نگه داشتن مخلوط  اکسیدان تنها  روی مو نیز تأثیرگذار است. هر چه زمان بیشتر باشد، روشنایی بالاتر است. اما همچنین خطر آسیب دیدگی مو نیز بالاتر است. پس بهتر است زمان مناسب را با توجه به حالت و سطح مو و همچنین سطح روشنایی مورد نظر خود تعیین کنید. به طور معمول، زمان نگه داشتن مخلوط بین ۱۵ تا ۴۵ دقیقه است.

قیمت اکسیدان وینا

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

زیباما

فروشگاه اینترنتی آرایشی، بهداشتی، مراقبتی، عطر

بیشتر خوانده شده امروز

دسترسی های بیشتر

احتمالا این مقالات هم برای شما جذاب باشد