چه موادی داخل دکلره بریزیم که مو نسوزد؟

امتیاز دهید

دکلره کردن مو یک روش برای روشن کردن رنگ مو است که با استفاده از پودر دکلره و اکسیدان انجام می‌شود. این روش می‌تواند موهای شما را زیبا و جذاب کند اما همچنین ممکن است به بافت مو آسیب بزند و آن‌ها را خشک و سوخته کند. برای جلوگیری از این مشکلات باید به چند نکته مهم توجه کنید.

بهتر است قبل از دکلره کردن مو، نوع و وضعیت موهای خود را بشناسید و بر اساس آن پودر دکلره و اکسیدان مناسب را انتخاب کنید. پودر دکلره در سه نوع آبی، سفید و بنفش (دکو کرم) وجود دارد که هر کدام برای موهای مختلف مناسب‌تر هستند. برای مثال پودر دکلره آبی برای موهای تیره و ضخیم و پودر دکلره سفید برای موهای روشن و نازک بهتر است. دکو کرم هم برای موهای خشک و آسیب دیده مفید است.

اکسیدان هم یک ماده شیمیایی است که با پودر دکلره ترکیب می‌شود و موهای شما را روشن می‌کند. اکسیدان در درصدهای مختلفی موجود است که هر چه بالاتر باشد، موهای شما را سریع‌تر و روشن‌تر می‌کند اما همچنین آسیب بیشتری هم به آن‌ها وارد می‌کند. برای مثال اکسیدان ۳ درصد برای موهای روشن و حساس و اکسیدان ۱۲ درصد برای موهای تیره و سالم مناسب‌تر است.

بهتر است هنگام دکلره کردن مو، مواد مغذی مانند قطره آنتی دمیج، اولاپلکس، روغن آرگان و … را به مخلوط پودر دکلره و اکسیدان اضافه کنید تا موهای شما را تغذیه و مرطوب کنند و از سوختگی آن‌ها جلوگیری کنند.

همچنین باید به زمان ماندن مواد دکلره روی موهای خود دقت کنید و آن‌ها را مدام چک کنید تا به رنگ مورد نظر برسند. برای موهای تیره ممکن است ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان لازم باشد و برای موهای روشن ۱۵ تا ۲۰ دقیقه کافی باشد. اگر موهای شما رنگ نگرفتند، بهتر است مواد دکلره را شستشو دهید و چند روز بعد دوباره تلاش کنید تا موهای شما آسیب کمتری ببینند.

پس از دکلره کردن مو، باید از موهای خود به خوبی مراقبت کنید و از شامپو، ماسک، نرم کننده و روغن‌های مخصوص موهای دکلره شده استفاده کنید تا موهای شما سالم و درخشان باشند.

خرید دکلره

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

زیباما

فروشگاه اینترنتی آرایشی، بهداشتی، مراقبتی، عطر

بیشتر خوانده شده امروز

دسترسی های بیشتر

احتمالا این مقالات هم برای شما جذاب باشد