روغن مو چیست؟

۴/۵ - (۳ امتیاز)

روغن مو یک نوع چربی و روغن طبیعی است که برای تغذیه، تقویت، درخشان کردن و رشد موها استفاده می شود. روغن های مختلفی برای موها وجود دارند که هر کدام خاصیت و فایده ای متفاوت دارند. برای مثال:

  • روغن نارگیل:

این روغن با خاصیت آب‌رسانی خود، از شکنندگی موها و شوره زدن پوست سر جلوگیری می‌کند و تا حدودی نیاز به پروتئین موها را برآورده می‌کند و در نتیجه باعث افزایش ضخامت آن‌ها می‌شود و برای حالت‌دهی موها مناسب است.

  • روغن زیتون:

این روغن به خوبی در موها نفوذ می‌کند و با خاصیت آب‌رسانی خود، موهای خشک و شکننده را التیام می‌بخشد و به حالت گرفتن آن‌ها کمک می‌کند و آنتی اکسیدان‌های آن مانع نازک شدن و ریزش موها می‌شوند.

  • روغن بادام:

یکی از انواع بهترین روغن مو و پوست، روغن بادام است. این روغن به موها و پوست چربی و لطافت می‌بخشد و با پروتئین‌های خود، به بازسازی پوست کمک می‌کند و خاصیت کشش (الاستیک) آن را بهبود می‌بخشد.


برای استفاده از روغن مو، باید چند قطره از آن را در دست های خود گرم کرده و سپس به طور یکنواخت در تمام سطح پوست سر و ساقه های مو پخش کنید. سپس با چرخاندن دست های خود در حالت دوران، پوست سر خود را به آرامی ماساژ دهید.

این کار باعث تحریک خون رسانی به فولیکول های مو و جذب بهتر روغن توسط سلول های پوست سر و ساقه های مو خواهد شد. بعد از این کار، باید چند ساعت صبر کرده و سپس با شامپو مناسب برای نوع مو خود، آبکشی کنید.

خرید روغن مو

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

زیباما

فروشگاه اینترنتی آرایشی، بهداشتی، مراقبتی، عطر

بیشتر خوانده شده امروز

دسترسی های بیشتر

احتمالا این مقالات هم برای شما جذاب باشد