نوار موبر چیست؟

۴.۷/۵ - (۴ امتیاز)

نوار موبر یک روش از بین بردن موهای زائد است که با استفاده از یک تکه پارچه یا کاغذ آغشته به موم انجام می‌شود. این روش سریع، راحت و ارزان است و برای قسمت‌های مختلف بدن و صورت قابل استفاده است.

نوار موبر با برداشتن مو از ریشه، باعث می‌شود که پوست شما صاف و نرم بماند و نیاز به اصلاح دوباره را به چند هفته تأخیر بیندازد.

برای استفاده از نوار موبر، فقط کافی است نوار را بین دست‌ها گرم کنید، دو لایه آن را از هم جدا کنید، یک لایه را در جهت رشد مو بر روی پوست قرار دهید و سپس با سرعت در جهت مخالف مو آن را بکشید.

شما می‌توانید از نوار موبر‌های مخصوص پوست حساس، پوست خشک، پوست چرب، ناحیه تناسلی، صورت و بدن استفاده کنید.

  • درست است که نوار موبر روشی سریع، راحت و ارزان برای دفع موهای زائد است. اما برای قسمت‌های مختلف بدن و صورت قابل استفاده نیست. برای مثال، نوار موبر را نباید روی پلک‌ها، ابروها، خال‌ها، زخم‌ها، آکنه‌ها، خشکی یا التهاب پوست استفاده کنید.
  • درست است که نوار موبر با برداشتن مو از ریشه، باعث می‌شود که پوست شما صاف و نرم بماند و نیاز به اصلاح دوباره را به چند هفته تأخیر بیندازد. اما این زمان بستگی به سرعت رشد مو و نوع پوست شما دارد. به طور متوسط، نتایج نوار موبر بین ۳ تا ۶ هفته طول می‌کشد.
  • درست است که نوار موبر حتی روی موهای کوتاه تا طول ۲ میلی‌متر هم اثر دارد. اما بهتر است قبل از استفاده از نوار موبر، پوست خود را با آب و صابون بشویید و خشک کنید تا باقی‌مانده‌های چربی و گرد و غبار را پاک کنید.
  • درست است که نوار موبر حاوی عصاره‌های گیاهی و ویتامین E است. اما این عصاره‌ها و ویتامین E فقط در لایه چسبانده شده به نوار هستند و با پودر چسبانده شده به پودر جداسازی شده‌اند. بنابراین، تأثیر آن‌ها بر پوست شما خیلی کم است. بهتر است پس از استفاده از نوار موبر، یک لایه نرم کننده گیاهی چون الوئه ورا یا رزماری به پودر بزنید.

خرید نوار موبر

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

احتمالا این مقالات هم برای شما جذاب باشد