شامپو کراتینه چیست؟

۵/۵ - (۴ امتیاز)

شامپو کراتینه یک نوع شامپو است که حاوی پروتئین کراتین است. کراتین یک ماده ساختاری است که در موهای ما به طور طبیعی وجود دارد و باعث استحکام و انعطاف پذیری مو می شود. شامپو کراتینه می تواند به تقویت و ترمیم موهای آسیب دیده، فر، وز دار و خشک کمک کند. این شامپو با جذب کراتین به فولیکول مو، باعث حفظ رطوبت، درخشندگی، لطافت و حالت پذیری مو می شود.

شامپو کراتینه برای همه موها مناسب نیست. برخی از عواملی که باید در نظر گرفته شود عبارتند از:

نوع و وضعیت مو:

  • شامپو کراتینه بیشتر برای موهای خشک، آسیب دیده، فر و وز دار مناسب است. اگر موهای شما نازک، چرب یا صاف هستند، احتمالاً نتایج خوبی از این شامپو نخواهید گرفت. همچنین اگر موهای شما رنگ شده یا دارای رنگ های روشن هستند، باید با دقت از شامپو کراتینه استفاده کنید زیرا ممکن است رنگ مو را تغییر دهد یا باعث خشک شدن آن شود.

تعداد و فرکانس استفاده:

  • شامپو کراتینه نباید بیش از حد استفاده شود زیرا ممکن است باعث سنگین شدن، چسبیدگی یا سخت شدن مو شود. به طور کلی، پیشنهاد می شود حداکثر دو بار در هفته از این شامپو استفاده کنید و همچنین از نرم کننده های حاوی کراتین خودداری کنید.

تولیدکننده و ترکیبات:

  • همه شامپوهای کراتینه یکسان نیستند و بستگی به تولیدکننده و ترکیبات آن دارد که چقدر با کیفیت و مناسب باشند. بعضی از شامپوهای کراتینه حاوی سولفات هستند که ممکن است باعث خشک شدن یا آسیب رساندن به مو باشند. بعضی دیگر حاوی الکل هستند که ممکن است باعث پیر شدن یا رقت پذیر شدن مو باشند. بعضی دیگر حاوی فرمالدهید هستند که ممکن است باعث سرطان یا التهاب پوست سر باشند. بنابراین، قبل از خرید یا استفاده از شامپو کراتینه، باید به برچسب و ترکیبات آن توجه کنید و از شامپوهایی که حاوی مواد مضر هستند خودداری کنید.

پودر دکلره آوایی

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

زیباما

فروشگاه اینترنتی آرایشی، بهداشتی، مراقبتی، عطر

بیشتر خوانده شده امروز

دسترسی های بیشتر

احتمالا این مقالات هم برای شما جذاب باشد