تفاوت پیلینگ و اسکراب چیست؟

امتیاز دهید

پیلینگ و اسکراب دو روش مراقبت از پوست هستند که هر دو برای پاک سازی لایه های مرده پوست به کار می‌روند، اما تفاوت هایی با هم دارند:

پیلینگ یا لایه بردار:

  • در این روش از محصولاتی استفاده می‌شود که حاوی اسیدهای آلفا هیدروکسی (مثل اسید گلیکولیک، سالیسیلیک و لاکتیک) یا آنزیم هستند. این مواد با پاک کردن لایه های مرده پوست، باعث تحریک رشد سلول‌های سالم می‌شوند. پیلینگ به صورت شیمیایی انجام می‌شود و به عمق پوست نفوذ می‌کند و پوست را به صورت عمقی تمیز می‌کند. خاصیت آبرسانی پیلینگ از اسکراب بیشتر است. پیلینگ باعث روشن شدن پوست، کم رنگ شدن لکه ها، جای جوش و کاهش چین و چروک‌های پوست می‌شود.

اسکراب:

  • در این روش از محصولاتی استفاده می شود که حاوی دانه های ریزی مانند قهوه، شکرو نمک هستند. این دانه ها با ساییدن سطح پوست، سلول‌های مرده را جدا می‌کنند. اسکراب به صورت فیزیکی یا مکانیکی انجام می‌شود و فقط سطح پوست را تمیز می‌کند. اسکراب باعث نرم شدن پوست، باز شدن منافذ و جلوگیری از جوش زدن می‌شود.

به طور کلی، تفاوت پیلینگ و اسکراب در نحوه عملکرد، عمق تاثیر و خاصیت آبرسانی آن‌ها است. پیشنهاد می‌شود که هفته‌ای یک بار یکی از این دو روش را برای تمیز کردن پوست خود به کار ببرید.

اسکراب گارنیر

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

زیباما

فروشگاه اینترنتی آرایشی، بهداشتی، مراقبتی، عطر

بیشتر خوانده شده امروز

دسترسی های بیشتر

احتمالا این مقالات هم برای شما جذاب باشد