به جای فویل برای دکلره از چی استفاده کنیم

امتیاز دهید

دکلره یا بی‌رنگ کردن مو عملی است که باعث می‌شود رنگ مو از تیره به روشن تغییر کند. برای انجام این کار می‌توانید از مواد دکلره پودری یا دکوکرم استفاده کنید. این مواد را باید با اکسیدان یا آب اکسیژنه ترکیب کنید و با یک برس غیر فلزی به موهای خود بزنید. برای جلوگیری از آسیب به پوست سر و صورت، باید از دستکش و حوله استفاده کنید. همچنین باید مدت زمان مورد نظر برای روشن شدن مو را با ساعت کنترل کنید.

اگر می‌خواهید بدون استفاده از فویل دکلره کنید، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

  • روش کلاهچه: در این روش شما باید یک کلاهچه پلاستیکی با سوراخ‌های کوچک روی سر خود بگذارید و با یک سوزن یا یک ابزار تیز، موهایی را که می‌خواهید دکلره کنید از سوراخ‌ها بیرون بکشید. سپس مواد دکلره را روی موهای بیرون کشیده شده بزنید و بعد از مدت زمان مورد نظر، کلاهچه را بردارید و موهای خود را شستشو دهید.
  • روش بالیاژ: در این روش شما باید موهای خود را به چند قسمت تقسیم کنید و هر قسمت را با یک کلیپ یا یک کش مو ببندید. سپس مواد دکلره را روی برس بریزید و با حرکات ناهموار و نامنظم، روی قسمت‌های مختلف مو بزنید. بعد از مدت زمان مورد نظر، موهای خود را شستشو دهید.
  • روش امبره: در این روش شما باید موهای خود را به دو قسمت تقسیم کنید و هر قسمت را با یک کش مو ببندید. سپس مواد دکلره را روی نوک موهای خود بزنید و با یک شانه، مواد را به سمت ریشه‌های مو پخش کنید. بعد از مدت زمان مورد نظر، موهای خود را شستشو دهید.

این روش‌ها را می‌توانید با توجه به سلیقه و نوع موی خود انتخاب کنید. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که دکلره مو ممکن است به موهای شما آسیب بزند و باعث خشکی، شکنندگی و ریزش مو شود. برای جلوگیری از این مشکلات، باید از مواد مرطوب کننده و تقویت کننده مو استفاده کنید و مراقبت‌های لازم را بعد از دکلره انجام دهید.

قیمت فویل مش

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

احتمالا این مقالات هم برای شما جذاب باشد