چرا بعد از کراتین مو صاف نمیشه؟

امتیاز دهید

بعد از کراتین مو صاف نمی شود چون ممکن است برخی از عوامل زیر را نادیده گرفته باشید:

  • استفاده از اتوی نامناسب: برای کراتینه کردن مو باید از اتوی حرفه‌ای با صفحه‌های تیتانیومی استفاده کنید که دمای یکنواخت و بالای ۲۳۰ درجه سانتیگراد را تامین کند. این اتو باعث می شود که کراتین به خوبی جذب مو شود و صافی مو را حفظ کند. اگر از اتوی خانگی استفاده کنید، ممکن است کراتین به درستی جذب نشود و مو صاف نشود.
  • استفاده از مواد نامرغوب: برای کراتینه کردن مو باید از مواد باکیفیت و مناسب بافت و نوع مو خود استفاده کنید. بعضی از مواد کراتین دارای فرمالدهید هستند که بسیار مضر و سمی هستند و ممکن است باعث سوختگی پوست سر، ریزش مو، خشکی و شکستگی مو شوند. همچنین بعضی از مواد کراتین مناسب برای موهای فر و ضخیم هستند و بعضی دیگر مناسب برای موهای نازک و حساس. بنابراین باید با توجه به نیاز و وضعیت مو خود، ماده مناسب را انتخاب کنید.
  • عدم رعایت دستورالعمل‌های پس از کراتین: پس از کراتینه کردن مو، باید به دقت دستورالعمل‌های آرایشگر یا تولیدکننده ماده را رعایت کنید. به عنوان مثال، بعضی از ماده‌ها نیاز دارند که حداقل ۷۲ ساعت پس از درمان، شستشو، آبکشی، بستن یا شانه زدن به مو نشود. همچنین بعضی از ماده‌ها نیاز دارند که پس از شستشو، حتما با اتو صاف شود. علاوه بر این، باید از شامپو و نرم‌کننده‌های مناسب و بدون سولفات استفاده کنید تا عمر صافی مو را طولانی تر کنید.

پس اگر بعد از کراتین مو صاف نشده است، لازم است علل فوق را بررسی و رفع کنید. همچنین بهتر است قبل از درمان، با آرایشگر خود در خصوص نحوه عملکرد، نتایج و پس‌انتظارات صحبت کنید تا با تصورات خود همخوانی داشته باشید.

ماسک موی پنتن

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

زیباما

فروشگاه اینترنتی آرایشی، بهداشتی، مراقبتی، عطر

بیشتر خوانده شده امروز

دسترسی های بیشتر

احتمالا این مقالات هم برای شما جذاب باشد