ترتیب استفاده از محصولات پوستی چگونه است؟

امتیاز دهید

به طور کلی، ترتیب استفاده از محصولات پوستی باید از محصولات با قوام نازک‌تر به سمت محصولات با قوام ضخیم‌تر باشد. همچنین باید تفاوت بین روتین پوستی روز و شب را در نظر داشت. در روز، محصولاتی که جنبه مراقبتی دارند باید استفاده شوند و در شب، محصولاتی که جنبه درمانی دارند.

تفاوت محصولات با قوام نازک و ضخیم چیست؟

محصولات با قوام نازک، محصولاتی هستند که دارای ویسکوزیته کم و جریان‌پذیری بالا هستند. این نوع محصولات معمولاً شامل آب‌های  تونرها، سرم‌ها و اسانس‌ها هستند. محصولات با قوام نازک، برای پوست‌های چرب، مختلط و حساس مناسب هستند، زیرا به راحتی جذب پوست می‌شوند و باقی‌مانده‌ی چربی را از سطح پوست پاک می‌کنند. این نوع محصولات، باید در ابتدای روتین مراقبت از پوست استفاده شوند، تا بتوانند عمق پوست را تمیز کنند و آماده برای جذب محصولات با قوام ضخیم‌تر کنند.

محصولات با قوام ضخیم، محصولاتی هستند که دارای ویسکوزیته بالا و جریان‌پذیری کم هستند. این نوع محصولات شامل کرم‌ها، روغن‌ها، ماسک‌ها هستند. محصولات با قوام ضخیم، برای پوست‌های خشک، پیر و آسیب دیده مناسب هستند، زیرا رطوبت را در پوست حفظ می‌کنند و لایه‌ی حفاظتی را روی سطح پوست ایجاد می‌کنند. این نوع محصولات، باید در انتهای روتین مراقبت از پوست استفاده شوند، تا بتوانند علاوه بر تغذیه پوست، جلوگیری از تبخیر رطوبت را نیز بکنند.

انواع موم نیر

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

زیباما

فروشگاه اینترنتی آرایشی، بهداشتی، مراقبتی، عطر

بیشتر خوانده شده امروز

دسترسی های بیشتر

احتمالا این مقالات هم برای شما جذاب باشد

پرایمر چیست؟

پرایمر یک محصول آرایشی است که قبل از انجام آرایش روی پوست صورت استفاده می‌شود. این محصول باعث می‌شود که آرایش شما بیشتر پوشاننده، یکدست

از اینجا بخوانید »